news-details

حواستان به این تیم بدون امتياز باشد!

بی‌دلیل نبود گروه (B) قاره آسیا را گروه مرگ مرحله نهایی انتخابی جام جهانی قطر نامیدند! در حال حاضر  تیم ملی ژاپن در خطر حذف قرار گرفته است. ژاپنی که بدون شک یکی از بهترین تیم های ۲۰ سال اخیر قاره آسیا محسوب می شود و همه افتخارات را به دست آورده ولی اکنون در وضعیت اضطراری به سر می برد.

رقابت های انتخابی جام جهانی قطر درحالی پیگیری می شود که در گروه (A) تیم ملی ایران با ۹ امتیاز صدرنشین است و در گروه (B) نيز تیم های استرالیا و عربستان ۹ امتیازی هستند و رقابت تنگاتنگی با هم دارند. هنوز شگفتی خاصی در این دو گروه رخ نداده و در گروه اول، طبق انتظار تیم های ایران و کره جنوبی مدعیان صعود محسوب می شوند و در گروه دوم نیز تیم های استرالیا و عربستان فعلا مدعی صعود هستند و تنها تیم ملی ژاپن است که اگر همین روند را ادامه دهد، فقط می شود آن را ناکام بزرگ قاره آسیا لقب داد.

اما در همین دو گروه، تیمی حضور دارد که هنوز هیچ امتیازی دشت نکرده و تنها تیم بدون امتياز مسابقات محسوب می شود. تیمی که اگر بازی های مرحله‌ اول و دوم آن را پیگیری کرده باشید، متوجه می شوید تیم بسیار قابل احترامی است و همه تیم ها را به دردسر می اندازد ولی امتياز نمی گيرد! منظورم تیم ملی ويتنام است که در مرحله اول به عنوان‌ تیم دوم پس از امارات صعود کرد، تا شگفتی ساز مرحله اول رقابت‌ ها لقب بگیرد اما اکنون در قعر جدول به سر می برد! فراموش نکنید که ويتنام درحالی به عنوان‌ تیم دوم صعود کرد که تنها یک امتياز از امارات کمتر داشت و اتفاقا در بازی رفت نیز همین تیم را شکست داده بود. حالا اين تیم در سخت‌ترین گروه مسابقات قرار گرفته و با چنگ و دندان‌ مبازره می کند ولی مغلوب می شود!

به نتایج سه بازی این تیم دقت کنید؛ در بازی اول مقابل‌ عربستان ده نفره با دو پنالتی مشکوک سه بر یک مغلوب شد تا بازنده سربلند لقب بگیرد. در بازی دوم برابر استرالیا نیز یک بر صفر نتیجه را واگذار کرد و در این بازی اگر تجربه‌ لازم را داشت، به هیچ عنوان بازنده نمی شد. در بازی سوم نیز مقابل‌ چین سه بر دو مغلوب شد و در  دقیقه  ۵ + ۹۰ تساوی را با شکست عوض کرد. ناگفته نماند ويتنامی ها در این مسابقه دو بر صفر عقب بودند ولی کامبک زدند و نتيجه را دو بر دو کردند، اما در وقت های اضافی گل سوم را خوردند و بازنده شدند. جالب اینجاست ويتنام از جمله تیم هایی است که سرمربی خارجی ندارد و با کادر کاملا بومی هدايت می شود‌‌. شاید این تیم اگر در گروه مرگ قرار نمی گرفت و تجربه لازم را داشت، می توانست شگفتی ساز مسابقات لقب بگیرد و حداقل به سهميه پلی آف برسد. شاید هم در آینده نزدیک ويتنامی ها حرف هایی برای گفتن داشته‌ باشند و برای تیم های بزرگ خط و نشان‌ بکشند‌.
 با این حال، فعلا با همین شرایط نیز باید به این تیم احترام گذاشت و آنرا بازنده سربلند نامید. این تیم متاسفانه تنها تیم بدون امتياز مسابقات محسوب می شود و به چشم نمی آید!

به اشتراک گذاری این مطلب!