news-details

مضحکه کامل 

تیم ملی فوتبال ایران بعد از بردهای متوالی در راه مسابقات جام جهانی 2022 قطر در دوئل بزرگ با چشم بادامی های کره جنوبی در تهران به تساوی یکی بر یک رسید. انتظارات و سطح توقعات از تیم ملی به شکل فزاینده ای بالا گرفته است. هوادار، منتقد و کارشناس فرقی نمی کند همه دوست دارند یوزهای ایرانی رقبا را به لبه پرتگاه ببرد و فاتح مسابقات شوند. برزیل، آرژانتین، عربستان، کره جنوبی، ژاپن و ... فرقی ندارد ما فعل خواستن و بردن را بخوبی صرف کرده ایم. بر همین اساس با تساوی یا باخت چشممان را می بندیم و از صدر تا ذیل، همه را به باد انتقاد می گیریم که چرا تیم ملی به تساوی رسید یا باخت و برنده نشد؟ مگر می شود؟ یک تیم فوتبال یک روز سر حال و قبراق است روز دیگر روبراه نیست. هیچ آیه ای هم نازل نشده که حتما باید تیم مورد نظر برنده شود. شاگردان درگان اسکوچیچ تا قبل از مصاف با تیم ملی کره جنوبی، با بردهای متوالی کام دوستداران فوتبال را بخوبی شیرین کرد اما با تساوی در مصاف با شاگردان بنتو پرتغالی انتقادها از زمین و اسمان به سمت تیم ملی سرازیر شد. این در شرایطی است که تیم ملی ما با این تساوی هنوز در صدر جدول قرار دارد.

آمار مسابقه در پایان اینطور نشان می دهد که کره ای ها در مالیکت توپ و میدان 54 درصد در مقابل 46 درصد از تیم ایران مالک تر بودند. یاران بنتو 16 شوت به سمت دروازه بیرانوند شلیک کردند و تیم کشورمان 12 بار این کار را انجام داد. تیم ملی ایران دو _ سه بار توپ را به تیر دروازه کره زد و علیرضا بیرانوند نیز با سیو عالی در دقایق انتهایی مسابقه نگذاشت اولین شکست در کارنامه تیم ملی ایران ثبت شود. با این اوصاف سرمربی تیم کره جنوبی از این تساوی ابراز رضایت کرد.
 نکته فنی از دوئل حساس، این بود که آنالیزورهای کره ای بخوبی تیم ملی را آنالیز کرده بودند و مانند شاگردان اسکوچیچ با سیستم 2-4-4 وارد مسابقه شدند و پرس و وفشار زیادی را روی خط هافبک تیم ملی ایران وارد کردند و نمی گذاشتند هافبکهای تیم ملی ایران، مهدی طارمی و سردار آزمون را بخوبی تغذیه کنند. راه برون رفت از این تاکتیک تیم کره در این بود که خط میانی تیم ملی با جابجایی های سریع و بازی شناور فشار را از خود خارج کند اما گویا بدن بازیکنان ایران بخاطر مسابقه رفت با امارات و شرجی بودن هوای دوبی رو به تحلیل رفته بود. اسکوچیچ هم روی این موضوع صحه گذاشت و قبول کرد که تیمش در میانه زمین مشکل داشته است. 

اما حاشیه هایی که در فضای مجازی پیرامون این تساوی دست به دست می شود اینگونه است که دراگان اسکوچیچ به درد همان تیمهای ملوان بندر انزلی و نفت آبادان می خورد و در حد و قواره تیم ملی نیست! باند بازی و بازیکن سالاری در تیم شروع شده، کاری که در زمان کیروش کاملا از بین رفته بود و دستور تعویض از داخل زمین صادر می شود نه از سوی دراگان اسکوچیچ!

اگر این خبرها صحت داشته باشد باید فاتحه تیم ملی را در راه جام جهانی 2022 قطر خواند. در مورد هدایت کارلوس کی روش و تیم ملی ایران باید بگویم‌ سرمربیگری کی روش یک اتفاق در تیم ملی بود و تمام شد و رفت. به قولی هرچه پول بدهی آش می خوری. فلاش بک به گذشته و آه و حسرت، دردی را دوا نمی کند. 

نکته جالب دیگر اینکه قفل دروازه تیم ملی پس از 593 دقیقه باز شد و فعلا در  صدر نشسته ایم. باید همدل و یکدل برای صعود کمک کنیم تا در گام انتهایی تصمیم عاقلانه ای برای رقابتهای نهایی جام جهانی قطر بگیریم. 
اگر علیرضا جهانبخش با ضربه سر تماشایی اش گل تساوی ایران را به ثمر رساند و بهترین بازیکن میدان لقب گرفت نمی توان از رشادت علیرضا بیرانوند گلر جسور یوزهای ایرانی هم چشم پوشی کرد. بیرانوند به تنهایی خودش یک تیم بود.

 
مضحکه کامل
 
بازی ایران و کره جنوبی در استادیوم آزادی بی تماشاچی برگزار شد تا کسی کرونا نگیرد ولی مردم توانستند در فضای بسته سینماها بازی را تماشا کنند! بخش قابل توجهی از افکار عمومی بر این باور است که مسولان نمی خواستند زیر بار برگزاری بازی با حضور آزادانه تماشاچیان زن بروند و به همین خاطر بازی که خودشان اعلام کردند با حضور  تماشاگر است، بدون حضور هوادران تیم ملی برگزار شد !

به اشتراک گذاری این مطلب!