news-details

رسوایی‌های رشوه‌خواری کار دست سامورایی‌ها داد؛ میزبانی المپیک در خطر تعلیق

با توجه به رسوایی‌های ژاپنی‌ها در المپیک توکیو حالا میزبانی این کشور برای المپیک زمستانی به خطر افتاده است.

به گزارش نود پرس، رسوایی‌های مطرح شده در خصوص دریافت رشوه از سوی مقامات برگزاری بازی‌های المپیک توکیو همچنان فاش می‌شود و این موضوع بر میزبانی ژاپنی‌ها برای بازی‌های زمستانی ۲۰۳۰ ساپورو نیز سایه افکنده است.

دادستان ژاپن در حال تشکیل پرونده علیه تاکاهاشی مدیر سابق کمیته المپیک ژاپن است که گفته می‌شود از دو شرکت در ازای انتخاب آنها به عنوان حامیان مالی المپیک توکیو پول دریافت کرده است.

تاکاهاشی اوایل این ماه به دلیل دریافت رشوه به مبلغ ۳۵۶ هزار دلار از یک برند کت و شلوار که برای تهیه لباس‌های مراسم افتتاحیه ورزشکاران ژاپنی انتخاب شده بود، متهم شد. او همچنین به دلیل دریافت رشوه به ارزش ۵۳۱ هزار دلار از کادوکاوا که حق انتشار برنامه های رسمی المپیک را داشت، با حکم بازداشت روبرو است.

فهرست گسترده افرادی که در جدیدترین رسوایی رشوه خواری دخیل هستند، تردیدهایی را در مورد وضعیت ساپورو برای میزبانی المپیک زمستانی ۲۰۳۰ به وجود آورده است. در حالی که قرار بود شهردار ساپورو و رئیس کمیته المپیک ژاپن سفری به لوزان سوئیس داشته باشند این برنامه لغو شد البته مارک آدامز سخنگوی کمیته بین‌المللی المپیک گزارشاتی مبنی بر اینکه لغو این سفر تحت تاثیر افزایش مخالفت عمومی با پیشنهاد ساپورو بوده را تکذیب کرد و مدعی شد که این سفر به دلیل اختلافات برنامه‌ریزی لغو شده است. تصمیم نهایی در نشست سال آینده هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک گرفته خواهد شد که در بمبئی برگزار می‌شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!