news-details

ربیعی: یکی امکانات را برایم معنا کند/در خلق موقعیت خوب نبودیم/مشکلات عدیده داریم اما لب باز نکردیم

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان گفت: به خاطر کیفیت زمین هر دو تیم موقعیت کمی داشتند.

به گزارش نود پرس از کرمان، محمد ربیعی در نشست خبری بعد از بازی با پیکان، اظهار داشت: به مجموعه پیکان، کادر فنی و آقای حسینی خسته نباشید می‌گویم به تیم خودمان هم همین طور. هر دو تیم به خاطر زمین مسابقه مشکل داشتند به خاطر همین هر دو تیم موقعیت کمی داشتند و کیفیت بازی خیلی خوب نبود. فشردگی بازی‌های لیگ در انتهای نیم فصل تاثیر گذاشت. تیم پیکان در بازی‌های دفاعی بسیار خوب و منظم است و بردن این تیم سخت است. 

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان افزود: یک فرصت داشتیم که به تیر دروازه خورد البته پیکان در کارهای دفاعی خوب است و بردن آن سخت است اما ما خیلی روبه جلو بازی کردیم. بیشتر دقایق بازی سعی کردیم آن را اداره کنیم اما ناراحتی من از بازیکنان این است که در خلق موقعیت خوب نبودند به این دلیل که پاس‌های سلامتی ندادند. به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم که نیم فصل را با عنوان پنجمی به پایان بردیم که می‌توانست چهارمی هم باشد. یکی دو برخورد بود اما خدا را شکر می‌کنم که مشکل خاصی نبود و هر دو تیم سلامت هستند.

سرمربی مس رفسنجان در پاسخ به این سوال که از عملکرد خود راضی هستید، یادآور شد: برای تیم ما که دومین سال حضورش را تجربه می‌کند، نتیجه ما و هم آلومینیوم خوب بود. خوشحالم که روزی سرمربی آن تیم بودم و تیم‌ها با هم از لیگ یک آمدند تا حدودی کیفیت خود را نشان داده‌اند.

ربیعی با انتقاد از کمبود امکانات، تصریح کرد: بازی آخرمان در آزادی و 2 تا در سیرجان بود. کاملا ریتم فوتبال با امروز متفاوت بود. نمی‌خواهم گلایه کنم اما وقتی می‌گویند مس رفسنجان پر امکانات است یکی برایم امکانات را معنا کند. آیا امکانات اولیه جز زمین است؟ در فاصله 10 متری توپ چند بار پله می‌شد. این موضوع قطعا اول به ضرر ماست بعد مقابل حریفان. کسی فکر نکند به نفع ماست؛ کافیست بازی‌های ما را در داخل و خارج از خانه مقایسه کنید. وقتی زمین تمرین و مسابقه نداریم در حالی که حریفان چند زمین مسابقه و تمرین دارند ما پر امکانات هستیم یا آنها؟

وی ادامه داد: 24 ساعت قبل از بازی درگیری هتل داشتیم آن هم در شهر خودمان. مشکلات عدیده داریم اما لب باز نکردیم. در چمن مصنوعی بازی کردیم حرف نزدیم اما در سرچشمه‌ای بازی می‌کنیم که توپ پله می‌شود و امکانات خوب نیست. آنقدر شرایط زمین بد بود نمی‌شد پاس داد و حریف هم بلوک دفاعی ایجاد کرده بود پس باید به بازی بلند روی می‌آوردیم که بلد نبودیم به همین دلیل بازی روی شانس بود در نتیجه روی شانس تیمی کاسب نیست ما هم نبودیم.

سرمربی مس با اشاره به امکاناتی که تیم‌های لیگ برتری دارند، گفت: اگر می‌خواهیم مس رفسنجان شرایط خوبی داشته باشد ببینیم سپاهان، فولاد، پرسپولیس، گل‌گهر، ذوب آهن و ... چه امکانات و زمینی دارند. نمی‌گویم 4 زمین، حداقل یک زمین تمرین و محل اسکان را ببینیم، اینها چیزهای اولیه است که باید بتوانیم برای مجموعه تهیه کنیم. باشگاه تلاش خود را کرده اما به گونه‌ای از بیرون وانمود می‌شود که گویی که روی گنج نشسته‌ایم. آقای در جریان باشید در 90 روز اخیر 70 روز در سرچشمه بودیم و همین 70 روز را در همین زمین تمرین کردیم چون زمین نداریم.

ربیعی افزود: امروز هم بازی خوبی نداشتیم و بازی با نساجی هم همین طور بود. امیدوارم وضعیت بهتر شود، این حرف‌هایی که زدیم تلاش سرچشمه را زیر سوال نمی‌برد چون آنها هم زحمت می‌کشند. برای اینکه جزو 5-6 تیم برتر باشیم ببینیم تیم‌هایی که بالای جدول هستند چه امکاناتی دارند؟ مجموعه پیکان را ببینید، مس رفسنجان نیازمند حمایت شدید استانی است البته خدا را شکر اتفاقات خوبی می‌افتد و برای آیندگان زمین و امکانات خوب می‌رسد اما ما الان درگیر هستیم و با این شرایط که نتوانستیم کیفیت خود را نشان دهیم ناراحت هستم. با این شرایط توانستیم جزو 5 تیم باشیم شرایط خوبی است. در جریان هستم مردم این تیم را دوست دارند امیدوارم برای مردم رفسنجان کاری کرده باشیم قطعا اگرکمبود امکانات برطرف نشود قطعا با مشکل روبه رو می‌شویم.

وی گفت: از فردا شب دما به منفی 4 می‌رسد و نگهداری از زمین به تخصص نیاز دارد. فقط کاور کشیدن نیست و اثر آن را در زمین می‌بینیم. بازیکنان خوش تکنیک ما امروز نمی‌توانست توپ را خوب کمترل کند که این به نفع حریف است. من واقعا ناراحتم و اگر زمین ایده‌آل بود می‌توانستیم پیکان را شکست دهیم. بهانه‌گیری نیست و اگر این حرف را می‌زنم برای این است که در آینده امکانات زودتر برسد که این هم برای رفسنجان است و ما میهمان هستیم و خواهیم رفت. نگران نباشید قطعا خواهیم رفت. استادیوم خوب افتخار شهر رفسنجان است و 2 زمین خوب داشته باشید افتخار باشگاه است و باشگاه هم خوب کار می‌کند. اگر کلینیک بدنسازی خوب داشته باشید حتما برای خود باشگاه است.

سرمربی مس افزود: اینها برای آیندگان این شهر و این باشگاه است و هیچ کدام ربطی به ربیعی ندارد. من اگر حرفی می‌زنم برای باشگاه است. نیاز به همت استانی است تا شرایطی مانند گل‌گهر هم برای این تیم فراهم شود.

وی در پاسخ به این سوال که در نیم فصل دوم بازیکنی اضافه خواهد شد یا خیر، اظهار داشت: باید 2 بازی پشت سر هم اینجا انجام دهیم. با پدیده در جام حذفی و بازی اول نیم فصل دوم با سپاهان. تا ان موقع کارمان را انجام می‌دهیم اما امسال نیم فصل خیلی شلوغ کار نخواهیم کرد. انصاری مصدوم است و در بخش دفاعی احتمالا بازیکن بگیریم. شاید حداکثر 3 بازیکن جا داشته باشیم و تمام بچه‌ها را در اختیار خواهیم داشت و تیم ما خیلی نیاز به تغییرات ندارد از طرفی برای جذب بازیکن نیاز نیست کسی را از دست بدهیم چون الان 16 بزرگسال داریم. 3-4 جای خالی است و اگر نیاز باشد با کمیته فنی باشگاه صحبت می‌کنیم اما فکر می‌کنم محدودتر از سالهای قبل جذبی داشته باشیم چون باشگاه باید به ثبات برسد.

ربیعی ادامه داد: 3 بازیکنی که از سال قبل مصدوم بودند  اواسط نیم فصل دوم به تیم اضافه می‌شوند. الان باید روی بازی حذفی متمرکز شویم چند روز دیگر اینجا بازی داریم، جام حذفی جام شگفتی‌هاست و ربطی به وضعیت کنونی تیم‌ها نداریم. سعی می‌کنم به بچه‌هایی بازی بدهم که کمتر بازی کردند. دو روز بعد هم باید با سپاهان بازی کنیم پس لازم است مدیریت کنیم. وقتی در سرچشمه بازی می‌کنیم ریکاوری باید 3 برابر حالت عادی باشد، امیدوارم ریکاوری خوب داشته باشیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!